ندای اسلامشهر
 
لینک های مفید
 

گزارش عملکرد واحد روابط عمومی وزیبا سازی شهرداری  منطقه 6 در سال 91

 

- نصب بنر وپلاکارد بمناسبت فرارسیدن عید نوروز

- نصب پلاکارد روز جمهوری اسلامی

- نصب پلاکارد روز طبیعت

- نوشتن ونصب پلاکارد روز پرستار ومیلاد با سعادت حضرت زینب (س)

- نصب تراکت مربوط به سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

- ارسال ونصب پلاکارد عرض تبریک روز شوراها در ساختمان شورای اسلامی شهر

- نصب پلاکارد گرامیداشت روز جهانی کارگر

- نصب پلاکاردوپارچه گرامیداشت روزمعلم وشهادت استاد مطهری

  - نوشتن ونصب پلاکارد عرض تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)وگرامیداشت مقام مادر وروز زن ومیلاد حضرت امام خمینی (ره)

- نصب پلاکارد میلاد حضرت امام محمد باقر (ع)

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:32 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

فرصتی پیش آمد تابانمایش تصاویر شهدای شهرک امام حسین (ع) یادوخاطره این عزیزان را گرامی بداریم ،روحشان شاد وراهشان پر رهرو باد.

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:30 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

بدستور مهندس علی میرزایی همچنین شهردارمنطقه شش قبل از هرگونه فعالیت عمرانی در منطقه بایستی قبل  از شروع فعالیت درمحل مورد نظر اطلاع رسانی گردد.
به همین منظور قبل ازاجرای هرگونه فعالیت عمرانی درمحل، اطلاع رسانی گردیده وازحالت اولیه وقبل و بعداز فعالیت عکس تهیه میگردد.

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:28 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

واحد فضای سبز منطقه شش برای بار دوم درسال جدید اقدام به کاشت گل وگیاه درمیدان ورودی منطقه نموده است .
گفتنی است میدان ورودی منطقه از چهره خوبی برخوردار نبود ولی باتلاشهای زیاد واحد خدمات شهر وفضای سبز منطقه ازحالت گذشته خارج وبه شکل زیباتر ی درآمده است .

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:26 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

با توجه به درخواست اهالی درخصوص مشکلات ترددو عدم وجود پل ماشین رو در معابر وکوچه ها و دستور مساعد شهردار منطقه در جهت رفع مشکلات ساکنین منطقه شش و پس از بازدید واولویت بندی معابر اصلی خیابانها وکوچه ها ،واحد امانی خدمات شهر منطقه نسبت به پل گذاری اقدام وتاکنون ده ها مورد از معابر اصلی وخیابانها وکوچه ها پل گذاری گردیده است.

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:24 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

 

با توجه به شرایط نامناسب محوطه داخل ودیوارهای بیرونی مدرسه فجر اسلام وعطف به دستور مهندس گورابی شهردار منطقه شش درهامش نامه مدیر مدرسه فجر اسلام درخصوص رنگ آمیزی مدرسه فوق الذکر ، زیبا سازی مدرسه فوق توسط واحد زیبا سازی شهردای منطقه شش شروع گردید.
لازم به ذکر است مجموع رنگ آمیزی دیوارهای داخلی وبیرونی این مدرسه درحدود 500 متر مربع میباشد.

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:21 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

داود علی نیا سرپرست مرکز مطالعات تحقیقات و پژوهشها معاونت اجتماعی اعلام کرد واحد افکار سنجی این مرکز در هفته پیش رو به دستور معاونت اجتماعی نظر سنجی  میدانی  در خصوص جا نمایی  و خدمات مورد تقاضای شهروندان در پارک بانوان به استعداد500 نسخه را اجرا خواهد کرد . در این نظر سنجی که در مناطق1،2،3، انجام می شود دو تیم دانشجویی 3 نفره فعال خواهند بود .
علی نیا تاکید کرد انجام نظر سنجی های میدانی در خصوص پروژه های عمرانی شهرداری بخشی از طرح پیوست اجتماعی پروژه های عمرانی است که وظیفه اجرای آن به عهده مرکز مطالعات معاونت اجتماعی می باشد.
وی همچنین در مورد پروژه مطالعاتی طرح جامع فرهنگی توضیح داد و گفت ، کلیات این طرح پایان یافته و اکنون می بایست با افکار سنجی گسترده در سطح شهر و همچنین نشست های تخصصی نخبگان فرهنگی بخش بومی طرح جامع انجام شود که بنا به دلایلی از جمله نزدیکی به زمان برگزاری حماسه انتخابات 24 خرداد فضای عمومی جامعه آمادگی لازم جهت نظر سنجی گسترده را ندارد .
وی ادامه داد همان گونه که شهردار محترم بارها تاکید کرده اند شهرداری یک نهاد خدماتی است و فعالیتهای آن نباید تحت تاثیر مسائل سیاسی قرارگیرد و ما هم نمی خواهیم پروژه ها ی مطالعاتی رنگ و بوی غیر علمی به خود بگیرد. و انشاا.. ادامه مطالعات طرح جامع فرهنگی اجتماعی شهرداری پس از برگزاری انتخابات 24 خرداد انجام خواهد شد.
علی نیا در پایان اظهار داشت در این فاصله زمانی پروژه مطالعاتی اداری با موضوع نقش مدیریت شهری در پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار داده ایم که به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:19 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

به گزارش روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری اسلامشهر، پروژه احداث بوستان محله مطهری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال آغاز شده است.

گفتنی است مساحت این بوستان 1600 مترمربع و در انتهای شهرک خیابان شهید مطهری واقع شده است.

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:13 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

با توجه به اهیمت محور مواصلاتی اصلی آیت الله سعیدی (جاده ساوه ) واحد عمران شهرداری منطقه چهار اسلامشهر، اقدام به لکه گیری، مرمت و آسفالت این محور " از ابتدای رودخانه کن تا زیر پل هوایی سر شاتره " نمود.

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:11 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

موارد مربوط به فضا :
١ - محصور بودن : گياهاني كه ديد را محدود مي كنند فضا را محصور مي كنند گياهاني كه در ارتفاع چشم ما هستند فقط از لحاظ فيزيكي فضا را محصور كرده و هر چه اين گياه متراكم باشد فضا را بيشتر محصور مي كند و هر چقدر گياه داراي خلل و فُرَج باشد حس محصور بودن را كاهش مي دهد .

٢ - نوع فضا : فضا ها انواع مختلفي دارند از نظر مقياس از فضاي صميمي ، خصوصي تا فضاي عمومي متغير بوده و از نظر جهت مي تواند افقي يا عمودي باشد مي تواند فضايي كاملاً محصور يا فضايي كاملاً باز ايجاد كرد .

٣ - عمق فضا : تركيب فضا اگر شامل پس زمينه ( پشت ) زمينه مياني و پيش زمينه باشد موثرتر است . پيش زمينه بيننده را در فضا قرار مي دهد . زمينه مياني معمولاً به عنوان موضوع مطرح مي شود و خود را در كنار پس زمينه به نمايش در مي آورد گياهاني با بافت ريز در پس زمينه و گياهاني با بافت درشت در پيش زمينه عمق بصري را افزايش مي دهد . بر عكس گياهان با بافت ريز در پيش زمينه و گياهاني با بافت درشت در پس زمينه از عمق بصري مي كاهد .

٤ - ايجاد قاب يا حصار : گياهان مي توانند با فرم خود منظره هايي را در قاب قرار داده تا نقطه كانوني مورد نظر بهتر جلوه كند .

٥ - گياهان و فرم زمين : گياهان مي توانند فرم زمين را مشخص تر كرده يا آنرا پنهان كننده كاشت گياهان به طور متراكم خط الرأس ها ارتفاع بيشتري به فرم داده و آنرا مشخص تر مي كند . بر عكس كاشت گياهان در گوديهاي فرم واقعي زمين را كمتر نشان مي دهد . گوديهايي كه در كنار ساختمان براي جمع آوري آب حفر مي شود مي توان با كاشت گياهان اين گوديها را مخفي كرده و به طور يك خط افقي درآورد .

نكته : گياهان شيب هاي شمالي و جنوبي متفاوت هستند چون در شيب شمالي آفتاب كمتري داريم پس در اين نواحي گياهان اقليم سرد را كه آفتاب كمي احتياج دارند مي توان كاشت ولي در شيب جنوبي آفتاب بيشتري داريم پس گياهان آفتاب دوست مي كاريم .

ساير موارد حسي :
طراحي مي تواند از ويژگي هاي مربوط به بو ، صدا ، لامسه نيز استفاده كند كه اين ويژگي ها از اثر تصاوير درك شده از راه بينايي را تشديد مي كند محركهاي غير بصري در درجه دوم اهميت قرار دارند ولي براي كساني كه ضعف بينايي دارند اين محركها افزايش بسياري دارد تاج درختان محافظي در برابر آفتاب شديد تابستان مي باشد جهت باد را نيز منحرف مي كند درختان كوتاه تر مانع تابش نور خورشيد به خصوص در بعد از ظهر ها مي شود . اگر اين گياهان هميشه سبز باشد در زمستان در برابر باد هاي شمال غربي و آفتاب بعد از ظهر تابستان محافظان بسيار خوبي هستند كف پوش هاي مصنوعي مانند : موزاييك ، سراميك و غيره نور خورشيد را جذب كرده و گرماي بيشتري پس مي دهند ولي گياهان اين انرژي را به پيوند شيميايي تبديل كرده و گرمايي توليد نمي كنند بلكه از تبخير و تعرق باعث خنك شدن هوا در مناطق درخت كاري شده مي شوند .

 

جنبه هاي زماني :

ويژگي هاي فصلي :
گياهان بسته به اين كه در فصول مختلف سال برگ هايشان چه وضعيتي دارد و به چه فرمي ديده مي شوند به سه گروه تقسيم مي شوند :
١ - گياهان برگ ريز :
اين گياهان اكثراً در مناطق معتدل مي رويند و ويژگي هاي چهار فصل را به نمايش مي گذارند . در بهار رنگ آنها سبز مايل به زرد و ممكن است گلهايي نيز داشته باشند در تابستان برگهايشان تيره تر و پر رنگ تر و در پاييز برگ ها رنگارنگ و در زمستان مدت ها شاخه ها لخت و تنه آناه ديده مي شود .
نكته : درختان برگ ريز كه وضعيت زمستاني كوتاه مدتي دارند ديرپا ناميده مي شوند .

٢ - گياهان سوزني برگ هميشه سبز :
اين درختان كند رشدتر و رنگ آنها تيره تر است . غالباً گلهاي رنگ ندارند با ابهت و سنگين به نظر مي رسند به محوطه ثبات و ایستادگی مي بخشند اين درختان ديد را محدود ساخته و حس خصوصي بودن القا مي كنند اگر در فاصله نزديك نسبت به هم كاشته شوند مانع موثري دربرابر باد بوده و غالباً در فضا هاي باز در سمت شمال غربي بناها كاشته مي شود و سايه بان مناسبي در بعد از ظهر تابستان ها هستند .

٣ - گياهان پهن برگ هميشه سبز :
ظاهر اين درختان شبيه برگ ريز ها مي باشند با اين تفاوت كه برگ هاي خود را در تمام طول سال حفظ مي كنند رنگ بر گ ها تيره و تار مي باشد اين درختان به خاك هاي اسيدي نياز دارند با درجه حرارت هاي بسيار پايين و بالا سازگاري ندارد و آنها را بايد در برابر باد هاي زمستاني محافظت كرد ولي درختچه هاي هميشه سبز مثل ياس هلندي يا برگ بو به خاك هاي شور و قليايي تا حدودي مقاوم هستند و همچنين به كم آبي و درجه حرارت پايين و بالا مقاوم اند و شرايط سخت قابليت كاشت دارند .

كاشت گياه به صورت مختلط :
درختان برگ ريز در زمستان مرده به نظر مي رسند ، درختان هميشه سبز هم غم انگيز ودر فصول مختلف فاقد تنوع هستند . بنابراين بهتر است با كاشت مخروطي از گياهان هميشه سبز و برگ ريز نكات منفي هر يك را پوشاند و امكانات مختلف با تنوع بسيار زياد بوجود آورد .
نكته : بهتر است گياهان هميشه سبز به صورت گروهي كاشته شوند تا در زمان زمستان به شكل نقطه كانوني به نظر آيند نه صورت نقطه ايي پراكنده .

گياهان به عنوان شاخص هاي محيط زيست :
هميشه با مشاهده گياهان مي تواند به حاصلخيزي خاك زهكشي ، فرسايش و غيره پي برد .

گیاهان را از لحاظ کاربرد به چهار دسته تقسیم می کنند :

١ - کاربرد گیاهان در معماری :
با گیاهان به صورت انفرادی یا جمعی می توان دیوار و کف پوش به ارتفاعات و تراکم های مختلف ایجاد کرد .

الف ) عناصر معماری :
همان طور که یک معمار از چوب و فرآورده های آن سنگ ، آجر ، سیمان و غیره برای ایجاد حفاظ از سرما و گرما استفاده می کند و مسیرهای حرکت ایجاد می کند . طراح فضای سبز نیز با استفاده از گیاهان حفاظی مناسب ایجاد می کند و به کمک گیاهان دید را هدایت می کند به طوری که مکانی تا پسند را پوشش می دهند ، همچنین جهت حرکت انسان و حیوان را نیز کنترل می کند .
مثلاً گیاهی که ارتفاع آنها از یک متر کوتاهتر است بیشتر تأثیر روانی و فیزیکی دارد . برای افراد بالغ دید را محدود نمی کند در حالی که کشت توده گیاهی متراکم از دو متر به بالا حرکت وضعی و دامنه دید را کنترل می کند . این گیاهان طی ٣ تا ٥ سال شاخه هایی می دهند که در هم فرو رفته و حرکت عابرین پیاده را کنترل می کند .

ب ) تقسیم فضا :
از گیاهان می توان به عنوان پرچین برای جدا کردن دو قطعه زمین و همچنین برای تقسیم فضا بزرگ در پارک ها استفاده کرد . توده های گیاهی که در حاشیه پیاده روها کاشته می شود مانند شمشاد ترون حرکت عابرین پیاده را کنترل و به طرف مقصدی هدایت می کند . گیاهانی که در اطراف پارک ها کاشته می شوند ماشین ها را مخفی کرده و در روزهای تابستان سایبان مناسبی برای سایر وسایل نقلیه و عابرین پیاده می باشند که خنکی لازم را ایجاد می کند .
ج ) ایجاد حفاظ یا آلاچیق :
اگر طراح از گیاهان به عنوان حفاظ استفاده کند باید از ایجاد یکنواختی بپرهیزد و در رنگ ، فرم ، تنوع ایجاد کند تا زیبایی نیز به منطقه افزوده شود . با استفاده از درختان و درختچه هایی که شاخه و برگی انبوه دارند می توان دیواری سبز ایجاد کرد که اگر حفاظ در تمام طول سال مورد نیاز باشد باید از گیاهان همیشه سبز دائمی استفاده کرد . در فضاهای کوچک مانند حیاط های منازل مسکونی ایجاد تنوع بیش از فضاهای بزرگ اهمیت دارند . گیاهان کوتاه در کنترل دید فقط فضا را تقسیم می کنند اما گیاهان بلند فضایی کاملاً خصوصی ایجاد می کنند .
نکته : میزان محافظت ایجاد شده به ارتفاع درخت یا درختچه به سطح دید بستگی دارد .
د ) ایجاد و کنترل محوطه خصوصی
اگر پرچین های ساختمانی برای ایجاد فضای خصوصی به کار می رود پرچین های گیاهی علاوه بر اینکه این خاصیت را دارد لطافت و زیبایی بیشتری نیز به محیط می دهد و تنوع زیادی از نظر رنگ بو و غیره ایجاد می کند . تراکم و ضخامت و ارتفاع این پرچین را می توان از طریق انتخاب گیاه یا هرس دقیق مشخص کرد . از گیاهان می توان برای پوشاندن مناظر ناپسند ، ساختمانها ، پارکینگ ها ، محل احتیاج زباله ها استفاده کرد بر عکس اگر سطح خیابان پائین از منزل باشد برای ایجاد و حفاظ نیاز به کشت درختان بلند نیست .
از گیاهان برای هدایت دید ناظر به صحنه های مختلف طبیعی نیز استفاده می شود . برای این منظور گیاهان را طوری قرار می دهند که صحنه مورد نظر کم کم آشکار شود تا تنوع بیشتری ایجاد شود و یکنواختی صحنه جلوگیری شود یا اینکه منظره فوق را احاطه کرده و فقط بخش های خاص از منظره نمایش داده شود که چنین بخش هایی را از یک منظره وستا می گویند .

١ - کنترل و فرسایش و تثبیت خاک
٢ - کنترل صدا
٢ - کاربرد مهندسی گیاهان : ٣ - کنترل آلودگی
٤ - کنترل ترافیک
٥ - کنترل انعکاس و نورهای متراکم
با استفاده از مهندسی گیاهان مشکلاتی از جمله آلودگی هوا ، صدا ، حفظ و تثبیت خاک ، ترافیک ، بهداشت و پاکیزگی قابل حل است . برای مثال در گذشته گیاهان در بزرگراه ها فقط به منظور زیبایی کاشته می شوند اما امروزه تأکید بر حل مشکلات مهندسی مانند صدا ، انعکاس نور و ایجاد مانع و غیره است و زیبایی در درجه دوم قرار دارد .
بخش هایی از گیاهان که خصوصیاتی خاص برای برطرف کردن مشکلات مهندسی محیط دارند :
١ - برگ های گوشتی : خفیف کردن صدا
٢ - شاخه های تیغ دار : مانع عبور عابرین
٣ - ریشه های افشان و سطحی : نگهداری خاک
٤ - برگ های کرک دار : نگهداری ذرا معلق در هوا
٥ - روزنه های برگ : تبادل گازها
٦ - برگ ها به طور کلی : مانع عبور گرد و خاک به صدا و نور
٧ - برگ ها و شاخه ها : جلوگیری از ریزش رطوبت و قطرات باران و کاهش شدت بارها از حمله بادهای شنی
٨ - برگ ها متراکم : مانع تابش نور
٩ - برگ ها و شکوفه ها : ایجاد عطر دلپذیر
١٠ -برگ ها با تراکم کم : فیلتر نوری
الف ) کنترل فرسایش و تثبیت خاک :
منظور از فرسایش شسته شدن یا از دست رفتن خاک های رویی ( ٢٠ تا ٣٠ cm اولیه خاک ) توسط باد و آب است که معمولاً در اثر فقدان یا کمبود پوشش گیاهی صورت می گیرد .

ادامه دارد...

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:7 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

گزارش عمرانی اردیبهشت ماه شهرداری اسلامشهر

1- جدولگذاری کوچه 15باغ نرده.

2- جدولگذاری کوچه 8 خیابان فاطمه الزهراء.

3- لکه گیری کوچه شهید ابراهیمی محله سالور.

4- اجرای کف پوش پارک انتهای مطهری.

5- شروع اصلاح جداول خیابان ارغوان و کوچه های منشعب آن درشهرک واوان.

6- جدولگذاری وزیرسازی کوچه های 1و3 خیابان مدنی.

7- جدولگذاری کوچه های 9و7و16 خیابان مدنی.

8- روکش آسفالت کوچه های کمیل 2و4و7و16 محله عدل آباد.

9- روکش آسفالت کوچه های سمیه 1و2و 1/2 محله عدل آباد.

10- لکه گیری معابر شهرک گلها.

11- جدول گذاری خیابان شهید رضایی محله قائمیه.

12- زیرسازی وجدولگذاری کوچه بوستان شهرک گلها.

13- شروع اجرای آماده سازی پروژه اصناف درجنب روستای مافین آباد.

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:5 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

مديرعامل سازمان خدمات موتوري از تجهيز ناوگان خودرويي سازمان خبر داد .

منطقي مديرعامل سازمان خدمات موتوري با اعلان اين خبر گفت : با توجه به گستردگی روز به روز شهر و همچنین نیاز حوزه خدمات شهری به ارائه خدمات مطلوب به شهروندان محترم ؛ در راستای کاهش هزینه های جاری و افزایش بهره وری در چند مرتبه نسبت به خریداری ماشین آلات نو ؛ مطابق با تکنولوژی روز اقدام گردید که به اذعان مسئولین و شهروندان محترم  این اقدام باعث تغییر بسزایی درحوزه خدمات رسانی شده است.

وي اشاره داشت ؛ خودروهاي خريداري شده شامل ماشين آلات سبك و سنگين مي باشد كه شامل : 1_ خریداری 4دستگاه لودر هپکو که با خریداری آنها تعداد لودرهای سازمان به 7 دستگاه افزایش پیداکرد.

2- خریداری یکدستگاه بیل مکانیکی هپکو که مورد نیاز بسیاری از مناطق شهرداری بوده است.

3-خریداری 17 دستگاه خودرو ایسوزو کمپرسی وپرس زباله که با وارد شدن آنها به سیستم خدمات رسانی شهر تغییر شگرف و چشمگیری در کیفیت ارائه خدمات شده است.

4-تجهیز و راه اندازی یکدستگاه نیسان بالابر با قابلیت و کارآیی بالا در انجام امور محوله .

5-خریداری 7 دستگاه نیسان با اتاق کمپرسی جهت استفاده در مناطق شهرداری .

6-خریداری 3 دستگاه جاروب شهری جهت رفت و روب هر چه بهترمعابر سطح شهر.

7-خریداری یکدستگاه خودرو مخزنشوی ( باکس شوی) از شرکتهای داخلی .

8-خریداری 14 دستگاه وانت مزدا دو کابین دوگانه سوز جهت مناطق مختلف شهرداری.

9- خریداری 8 دستگاه خودروی کمپرسی آمیکو .

منطقي در پايان افزود : هزينه تقريبي خريداري ماشين آلات 000/000/440/15 ريال بوده است .

[ یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1392 ] [ 9:3 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

سازمان اتوبوسراني شهرداري اسلامشهر در سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي و در راستاي بهينه سازي و ارتقاء سطح خدمات با اعتباري بالغ بر يك ميليارد و سي و پنج ميليون ريال (1.350.000.000) اقدام به راه‌اندازي فاز اول سيستم كارت بليت الكترونيكي نمود.

به همين منظور روز دوشنبه 16 اردیبهشت 92 طي مراسمي با حضور جمعي از مسئولين محترم شهرستان پروژه مذكور توسط مهندس علي ميرزايي ،شهردار اسلامشهر، افتتاح گرديد.

اين پروژه با همكاري سازمان اتوبوسراني شهرداري اسلامشهر ، سازمان فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران ، شركت فن‌آوري اطلاعات سپهر ايرانيان و شركت سها طراحي و اجرا گرديد.

با توجه به همجواري شهر اسلامشهر با شهر تهران اين پروژه بگونه‌اي طراحي گرديده كه قابليت استفاده از كارت بليت هاي الكترونيكي بصورت مشترك در سيستم حمل و نقل شهر تهران و سازمان اتوبوسراني اسلامشهر مهيا شده است.

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:51 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

سي و چهارمین جلسۀ ملاقات مردمي عليرضا علي ميرزايي، شهردار اسلامشهر، سه شنبه 17اردیبهشت 92 در سالن جلسات شهردار برگزار شد.

به گزارش ادارۀ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر؛ در اين جلسه كه از ساعت 14 آغاز گرديد و تا ساعت 20 ادامه داشت، تعداد 50 نفر از شهروندان محترم اسلامشهر به طور مستقيم با شهردار گفتگو و مسائل و مشكلات خود را مطرح نموده و دستورات لازم در جهت رفع مشكلات آنها صادر شد .
شايان ذكر است در ملاقات هاي مردمي شهردار اسلامشهر ، نظريه كارشناسان شهرداري در خصوص مشكل شهروندان قبل از ملاقات با شهردار اخذ مي شود.

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:49 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

عملکرد امانی شهرداری منطقه یک از تاریخ 92/2/1   الی  92/2/15    

                        لکه گیری و آسفالت معابر سطح منطقه به مقدار 28 تن

R

تاریخ

نوع عملیات

مقدار/ تن

آدرس

1

3/2/92

لکه گیری وآسفالت

4 تن

1-     خیابان امام موسی کاظم (علیه السلام)

2-     خیابان امام محمد (علیه السلام) کوچه 21

2

4/2/92

لکه گیری وآسفالت

4 تن

1-     خیابان امام محمد (علیه السلام)

2-      خیابان بیست متری امام خمینی ره

3

7/2/92

لکه گیری وآسفالت

8 تن

1-     خیابان امام خمینی ره کوچه 21 و27و28

2-     خیابان کاشانی

3-     خیابان مطهری کوچه 12 و 10

4

10/2/92

لکه گیری وآسفالت

8 تن

1-     خیابان علی ابن ابیطالب (علیه السلام) کوچه 2

5

15/2/92

لکه گیری وآسفالت

4 تن

1-     بلوار مخابرات2 ابتدای خ مطهری

2-     خیابان امام خمینی ره نبش کوچه 36


[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:48 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

کلیه پرونده های شهرسازی ، نوسازی وکمیسیون ماده صد الکترونیکی می شود

به منظور تسهیل در دسترسی به مدارک موجود در پرونده ها و ضریب اطمینان وامنیت بالا در آرشیو بایگانی،به دستور شهردار محترم اسلامشهر قرار شد کلیه مدارک واسناد موجود در پرونده های بایگانی (شهرسازی ،نوسازی وکمیسیون ماده صد) در مناطق شش گانه شهرداری اسکن وبصورت الکترونیکی ذخیره گردد.

 بر اساس این  قرارداد که فی مابین شهرداری اسلامشهر ( کارفرما : علیرضا علی میرزایی ) وشرکت سنا سیستم آریا (پیمانکار : رضا نجابت) ، خرید ، نصب و آموزش آرشیو الکترونیکی پرونده های بایگانی شهرسازی ، نوسازی وکمیسیون ماده صد در مناطق شش گانه شهرداری اسلامشهر از زمان ابلاغ به مدت شش ماه می انجام  گردد.

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:46 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

نمايش كودك و نوجوان _ چوپان دروغگو در سالن آمفي تئاتر شهرداري اسلامشهر برگزار مي شود .
به گزارش سازمان فرهنگي ورزشي ، اين سازمان با همكاري شهرداري ، انجمن هنرهاي نمايشي شهرستان اسلامشهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ؛ در نظر دارد يك نمايش با عنوان چوپان دروغگو براي كودكان و نوجوانان اجرا نمايد .
لازم به ذكر است كه نمايش فوق الاشاره در تاريخ هاي 18 و 19 ارديبهشت از ساعت 16 در سالن آمفي تئاتر شهرداري اسلامشهر برگزار خواهد شد .
نويسنده نمايش : حسن وارسته و طراح و كارگردان نمايش : ابراهيم نصيري و محمد تنابنده مي باشند .
جهت اطلاعات بيشتر مي توانيد به آدرس سايت زير مراجعه نمائيد :
www.tamashachitheater.blogfa.com

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:44 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

جدول شماره 4- گزارش عملكرد منطقه 4 شهرداري اسلامشهر

 

جدول شماره 1-4 واحد درآمد(  فروردین ماه  سال 1392)

رديف

شرح درآمد

نام واحد

جمع درامد

افزايش نسبت به ماه مشابه سال گذشته

كاهش نسبت به سال گذشته

1

جريمه كميسيون ماده صد

اجرائيات

 

 

 

2

ستاد ساماندهي

 

 

 

 

3

عوارض بر پروانه كسب

اصناف

 

 

 

4

ميزان وصول درآمد

درآمد

714/822/250/1 ریال

 

004/857/891 ریال

جمع كل

714/822/250/1 ریال

----

004/857/891 ریال

 

جدول شماره 2-4 واحد درآمد (  فروردین ماه  سال  1392)

 

رديف

شرح

مبلغ

1

تعداد فيشهاي صادره

---

2

مبلغ فيشهاي صادره

---

3

مبلغ اسناد در جريان وصول تقسيطي

---

4

مبلغ اسناد دريافتي بدون تاريخ

---

5

وصولي جاري ، 0105706423005

714/822/250/1 ریال

6

وصولي جاري 0105706301007 (امور ورزشي )

---

7

وصولي جاري 0105706113002 ( سپرده)

----

8

وصولي جاري 217312127500 (آموزش و پرورش)

---

9

تعداد پرونده هاي تقسيطي

---

 

 

 

جدول شماره 3-4 واحد اصناف (فروردین ماه  سال 1392)

رديف

شرح

تعداد

1

تحويل ابلاغ و اخطاريه صنفي

----

2

جواب استعلام به اتحاديه

---

3

تحويل برچسب صنفي

-----

4

شناسايي واحدهاي صنفي بدون پايانكار جهت تكميل پرونده

---

5

تشكيل پرونده ملكي

---

6

صدور فيش

----

7

مبلغ وصولي عوارض

000/000/25 ریال

 

جدول شماره 4-4 واحد اجرائيات ( فروردین  ماه  سال 1392 )

 

رديف

شرح

تعداد

1

پرونده هاي رأي بدوي و تجديد نظر

4 فقره

2

پرونده هاي رأي تخريب (تبصره 2 و 3)

----

3

پرونده هايي كه به صورت نقدي وصول گرديده

7  فقره

4

پلمپ واحدهاي صنفي، ملكي و توليدي

----

5

تحويل اخطار اوليه كميسيوني

47 فقره

6

تحويل اخطار بدوي كميسيوني

35  فقره

7

تحويل اخطار تجديد نظر كميسيوني

12 فقره

8

تحويل اخطار 72 ساعته

----

9

تحويل اخطار نهايي (تبصره 2 و 3 )

48 فقره

10

تحويل اخطار دبيرخانه

16 فقره

11

تحويل اخطار شهرسازي و دعوتنامه كميسيوني

12 فقره

12

پيگيري جرائم كميسيوني

همه پرونده هاي داراي جريمه ماده صد

13

تعداد پرونده های دارای رفع خلاف که اجرا شده

---

14

تعداد پرونده های دارای رفع خلاف که اجرا نشده

---

 

 

 

 

جدول شماره 5-4 امور اداري، دبيرخانه و تايپ (فروردین ماه سال 1392 )

 

رديف

شرح

تعداد

1

كل نامه هاي ثبت شده

481

2

ثبت نامه هاي وارده

365

3

ثبت نامه هاي صادره

116

4

تايپ فرمها و نامه هاي اداري

655

5

تايپ نامه و پرونده هاي شهرسازي

525

 

                                                جدول شماره 6-4 واحد شهرسازي( فروردین ماه سال 1392)

 

رديف

نوع گواهي صادره

تعداد

رديف

نوع پروانه صادره

تعداد

1

بلامانع شهرداري

---

1

احداث بالكن

---

2

بلامانع ناحيه

---

2

اضافه اشكوب

----

3

پاسخ استعلام

3

3

پروانه ساختمان

----

4

پاسخ استعلام صنفي

---

4

تبديل

---

5

پايانكار

----

5

تخريب و نوسازي

---

6

پایانکار آپارتمانی

---

6

تعمیرات

---

7

پایانکار قبل از 49

---

7

دستور نقشه

----

8

تمدید پایانکار

---

8

تغييرات

----

9

عدم خلاف

---

9

تمديد پروانه

---

10

پرونده های ارسالی به کمیسیون ماده صد

41

10

ديواركشي

2

جمع كل

44

جمع كل

2

 

 

 

جدول شماره 7-4 عملكرد خدمات شهري (فروردین ماه  سال  1392)

 

رديف

عنوان عملكرد

تناژ

متراژ

تعداد

محل عمليات

انجام دهنده

1

جمع آوري و حمل زباله

765 تن

---

---

سطح منطقه چهار

حوزه معاونت خدمات شهري

2

جمع آوري پوستر غير مجاز

---

---

----

//

//

3

جمع آوري علفهاي هرز

---

----

بصورت مداوم

//

//

4

سرويس جويها و انهار

كليه جويها و انهار

----

--

//

//

5

رفت و روب خيابانها

كليه خيابانها

----

--

//

//

6

شستشوي جداول

---

40 هزار متر

-----

//

//

7

اتلاف سگهاي ولگرد

----

----

5 قلاده

//

//

8

جلوگيري از ساخت و ساز غير مجاز

---

بصورت روزانه

4 مورد

//

//

9

تسطيح و حمل نخاله هاي تخليه شده

65  تن

----

----

//

//

10

اخطار به مالكين در خصوص تخليه زباله

----

----

5 مورد

//

//

11

شستشوي تابلوهاي راهنمايي

-----

----

2000  مورد

//

//

12

لكه گيري و ترميم آسفالت

-----

----

بصورت مداوم

//

//

13

جلوگيري از سد معبر

-----

----

بصورت مداوم

//

//

14

جلوگيري از حفاريهاي غير مجاز

-----

----

بصورت مداوم

//

//

15

نظارت بر عملكرد فضاي سبز

-----

----

----

//

//

 

 

 

 

جدول شماره 8-4 عملكرد واحد عمران (فروردین ماه سال   1392)

 

رديف

نوع پروژه

نام پيمانكار

زمان شروع عمليات

زمان پايان

عمليات

درصد پيشرفت

هزينه عمليات به تومان

توضيحات

1

ترمیم و لکه گیری مکانیزه آسفالت معابر منطقه 4

نوسازی

9/8/91

درحال اجرا

100%

 

تکمیل

2

روکش مکانیزه آسفالت معابر منطقه 4

نوسازی

9/8/91

//

75%

 

25% کاهش مبلغ قرارداد

3

جدولگذاری و زیرسازی معابر منطقه 4

نوسازی

2/7/91

//

95%

 

 

4

تراش و روکش مکانیزه آیت اله سعیدی

ابرراه گلستان

---

//

100%

 

تکمیل

 جدول شماره 9-4 عملكرد ستاد ساماندهي(فروردین ماه سال  1392)

 

1

تعداد كل پرونده ها

5003 فقره

2

تسویه پایانکاری

3 فقره

3

استعلام دارایی

--- فقره

4

استعلام اداره برق

4 كارگاه

5

بازدید از واحدهای صنفی

10 فقره

6

پخش ابلاغیه و اخطار صنفی

160 فقره

7

پاسخ استعلام

1 فقره

8

مبلغ فیش صادره

030/725/159 ریال

9

تعداد فیش صادره

65 فقره

10

مبلغ وصولی

560/756/121 ریال

 

 

 

 

آمار درآمد یک ماهه بهمن سال 91 واحد ساماندهی شهرداری منطقه چهار

 

ردیف

ماه

درآمد ماه جاری

درآمد مشابه سال قبل

افزایش

کاهش

جمع درآمد از اول سال تاکنون

جمع درآمد مشابه سال قبل

افزایش

کاهش

1

بهمن

000/833/901

000/467/520

000/365/381

---

000/586/397/7

000/268/625/5

000/318/772/1

---

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش عملكرد واحد روابط عمومی منطقه چهار فروردین ماه  1392

 

1-رنگ آمیزی دیوارهای جلوی منطقه .

2-طراحی دیوارهای روبروی منطقه خیابان جانبازان.

3-لکه گیری و امحاء دیوارهای مدارس شاتره و مشکی پوش کردن سطح منطقه به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س).

4-نوشتن پارچه مشکی جهت  عرض تسلیت برای آقای فتح الهی.

5-امحاء و نوشتن شعار بروری دیوارهای مدرسه دخترانه 22 بهمن روبروی پل هوایی شاتره.

6-تهیه گزارش در جهت طراحی و گرافیکی منطقه و ارسال به سایت شهرداری .

7-تهیه و گزارش در جهت زیباسازی و ارسال گزارش به سایت شهرداری.

8-مشکی پوش کردن اداره جلو منطقه و بلوار آیت اله سعیدی به مناسبت شهادت فاطمه زهرا (س).

9-نوشتن پلاکادر به مناسبت فرا رسیدن ارتش نصب برروی نرده های جلوی منطقه.

10-رنگ آمیزی واحد امور اداری .

11-رنگ آمیزی واحد دبیرخانه.

12-رنگ آمیزی دیوارهای زیرزمین اداره.

13-  دیوار نویسی مسجد حضرت ابوالفضل (ع) کوی بهشتی.

14-پخش روزنامه های یومیه و رسیدگی به امور نماز خانه.

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:40 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

دارالقرآن شهرداري اسلامشهر به مناسبت گراميداشت مقام معلم و يادبود مفسر قرآن و نهج البلاغه حجت الاسلام و المسلمين «حسين صفري تبار» براي نهمين سال متوالي اقدام به برگزاري مراسم تجليل از مربيان دارالقرآن کرد.

اين مراسم، يک شنبه 15 ارديبهشت ماه سال جاري، ساعت 11 الي 12 و 30دقيقه  با حضور امام جمعه شهرستان اسلامشهر و مسئولين دارالقرآن در محل سالن همايش دارالقرآن شهرداري اسلامشهر برگزار شد.

مراسم تجليل از مربيان  پس از کلاس تفسير قرآن و سخنراني حجت الاسلام والمسلمين محمد نورزي امام جمعه اسلامشهر پيرامون آيات  154 تا 157 سوره مبارکه بقره و بحث و بررسي پيرامون  شهداء و صابران با هدف يادبود از مقام بلند مفسر قرآن و نهج البلاغه حجت الاسلام و المسلمين «حسين صفري تبار» برگزار شد.


لازم به ذکر است، درپايان اين مراسم از کليه مربيان دارالقرآن با اهداء لوح سپاس به رسم ياد بود تقديرشد.
[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:37 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

مهندس علي ميرزايي شهردار اسلامشهر در حاشيه مراسم روز كارگر كه در تاريخ 16/2/92 در سالن شهيد آويني شهرداري اسلامشهر برگزار شد ؛ خدمت به مردم را وظيفه اصلي شهرداري به عنوان بازوي اجرايي در شهر دانستند و شهرداري را به عنوان مجموعه اي خدماتي قلمداد نمودند .

شهردار اسلامشهر در اين مراسم اشاره داشت : شهرداري را به مسائل سياسي آلوده نكنيد ، شهرداري را خرج افراد و گروه ها نكنيد و در هر پستي كه كار مي كنيد سعي داشته باشيد كار خود را درست انجام دهيد و وامدار كسي نباشيد . هركسي به خدا توكل كند خداوند متعال كفايتش مي كند .

علي ميرزايي افزود : درصورتي كه شهرداري درست خدمت كند رضايت مردم را جلب مي نمايد و به دست آوردن رضايت مردم در واقع باعث وجود اعتماد آنها به شهرداري است .

خدمات درون سازماني ، موجب رضايت مردم نمي شود بلكه وظيفه اصلي پرسنل ؛ خدمت رساني به مردم در شهرداري است .

وي در خاتمه گفت : از كارگران زحمت كش شهرداري تقدير و تشكر مي نمايم و از دست اندركاران مي خواهم كه به كارگران در حال كار احترام بگذارند .

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:36 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

نسيم روح بخش نهج البلاغه با همت بلند مرحوم حجت الاسلام صفري تبار اين مرد بزرگ عاشق ولايت در اسلامشهر دميده شد.

درياي تعامل مرحوم حجت الاسلام صفري تبار با قرآن آموزان دارالقرآن ساحلي وسيع داشت بطوريکه  در پي درخواست  هاي مکرر قرآن آموزان موسسه براي بهر ه مندي بيشتر از معارف نهج البلاغه ، بلا فاصله خواسته آنها را اجابت نمود واز بهمن ماه سال 86 اولين جلسه شرح و تفسير نهج البلاغه در اين موسسه با حضور ايشان برگزار شد.

در طي 5 سال سپري شده از اين نشست ها و جلسات خطبه هاي 1 تا 17، 108، 27، 112، 113، 121، 122، 183، 193، 194 و222و نامه 45 نهج البلاغه و نيز حکمت هاي 1 تا 42 توسط مرحوم  حجت الاسلام صفري تبار شرح وتفسير شد.

همزمان با تشکيل کلاس نهج البلاغه چهار همايش در سطح دارالقرآن اسلامشهر با حضور مسئولين ارشد شهرستان و قرآن آموزان با موفقيت برگزار شد که بدين قرار است: همايش اول با محوريت خطبه شقشقيه، همايش دوم با محوريت مباحث توحيدي خطبه اول، همايش سوم با محوريت نامه 45 و نيز همايشي با موضوع غدير برگزار شد.

شرح و تفسير ايشان بر خطبه همام با همت شاگردان وي و تحت نظارت ايشان جمع آوري وبا عنوان کتاب «سعادت فرد، سلامت جامعه» در سال 89 با همکاري انتشارات ايده نو روانه بازار کتاب شد.

استاد بزرگوار، عابد و زاهد و آينه تمام نماي خطبه متقين بود که همواره شاگردان خود را براي بکار گيري و کاربردي کردن مباحث نهج البلاغه تشويق و ترغيب مي نمود.

مرحوم حجت الاسلام صفري تبار علاقه وافري به تحقيق وپژوهش در زمينه مسائل قرآني داشت، شخص ايشان نيز در زمينه تهيه کتب و نرم افزار هاي مورد نياز توجه خاصي مي نمود به نحوي که جهت تهيه نرم افزار و منابع مورد نياز شخص ايشان در نمايشگاه هاي بين المللي کتاب تهران و نمايشگاه قرآن مراجعه و در تهيه منابع مور نياز نظارت مي نمودند.

مرحوم حجت الاسلام صفري تبار در حين برگزاري کلاسها به شاگردان خود توصيه مي نمود حکمت ها را حفظ کنند تا بدين طريق با کلام حضرت امير آشنايي کامل پيدا کنند.

وي همچنين اهميت بسياري به تشکيل اين جلسات در طول هفته قائل بودند حتي زماني که در بستر بيماري بسر مي بردند به هر نحو شده در کلاس حضور مي يافتند و در  صورت تشديد بيماريشان حتماً هماهنگي لازم را جهت تعطيل نشدن کلاس انجام مي دادند.

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:35 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

 به مناسبت ارتحال حجت الاسلام صفري تبار امام جمعه موقت اسلامشهر تعدادي از علماء و مسئولين کشور پيام تسليت صادر کردند.

به مناسبت درگذشت عالم رباني حجت الاسلام صفري تبار امام جمعه موقت اسلامشهر و مسئول دارالقرآن شهرداري اسلامشهر تعداد چند تن از مسئولين ارشد کشور و علماء ضمن ابراز همدردي با خانواده آن مرحوم پيام تسليت صادر کردند که متن آنان بدين شرح مي باشد:

حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد حسن ابوترابي

ارتحال عالم مجاهد، سياستمدار هوشمند ومبارز، سرباز فداکاراسلام، انقلاب اسلامي و رهبري معظم حضرت حجت الاسلام والمسلمين جناب آقاي صفري تبار را به محضر حضار محترم، نيروهاي انقلابي ومبارز، رزمندگان دفاع مقدس، علماء و روحانيون مکرم به ويژه مردم شريف و متدين شهرستان اسلامشهر عرض تسليت دارم. اميد است خداوند سبحان آن عالم مجاهد را با اولياء مکرم محشور دارد و به خانواده محترم ومعزز آن بزرگوار و به ويژه همسر وفادار، شايسته و پرهيزگار، فرزندان صالح و متدين او صبر جميل و اجر جزيل مرحمت بفرمايد.

سيد محمد حسن ابوترابي
نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي

حيدر مصلحي / وزير اطلاعات
انا لله وانا اليه راجعون
با اندوه فراوان درگذشت حجت الاسلام والمسلمين حاج شيخ حسين صفري تبار امام جمعه موقت شهرستان اسلامشهر را به خانواده محترم ومکرم ايشان وساير بازماندگان تسليت عرض مي نمائيم.

حيدر مصلحي
 وزير اطلاعات

سرلشکر پاسدار دکتر سيد يحيي صفوي
انا لله وانا اليه راجعون
خانواده محترم و معزز صفري تبار
سلام عليکم
خبر ارتحال مرحوم مغفور حجت الاسلام صفري تبار امام جمعه موقت اسلامشهر ونماينده سابق ولي فقيه در ستاد مشترک سپاه پاسداران واصل و موجب تالم خاطر  گرديد.
فقدان آن عالم وارسته، مجاهد في سبيل الله که سالياني در سلک پاسداري در سپاه منشاء خدمات خالصانه و عمري را به زهد و پارسايي و عشق و ارادت به خاندان اهل بيت (ع) گذرانده بود را به همسر و فرزندان آن مرحوم تسليت عرض مي نمايم.
تلاش بي وقفه در حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه از يک سو و حضور در سنگر امامت جمعه و ترويج فرهنگ قرآني در شهرستان اسلامشهر از سوي ديگر گوياي خستگي ناپذيري آن مرحوم بود.
از قادر متعال براي آن فقيد سعيد علو درجات و همنشيني با صلحا وصديقين و براي خانواده محترم آن مرحوم وساير بازماندگان سوگوار پاداش صابرين توام با سعادت و سلامت مسئلت دارم.


سرلشکر پاسدار دکتر سيد يحيي صفوي
دستيار و مشاور فرمانده معظم کل قوا

سيد مهدی هاشمی
شهادت روحانی وارسته وجانباز شميايی 8 سال دفاع مقدس حجت الاسلام والمسلمين حسين صفری تبار امام جمعه موقت اسلامشهر را به محضر آقا امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مردم شريف شهرستان اسلامشهر تبريك و تسليت عرض می نمايم.

 
سيد مهدی هاشمی
نماينده مردم شريف تهران، شميرانات، اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی
[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:28 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

ادامه مقاله مبلمان شهری

مبلمان شهري 3

       تجهیز مبلمان شهری کاری نیست که بتوان آن را بدون مشارکت مردم پیش برد. مثلا اگر ساکنان یک محله یا کسبه یک منطقه، به مبلمان شهری توجه نکنند، یا خود را شریک آن ندانند، ممکن است اقدامی انجام دهند که خدمات شهرداری به آنها بعد از مدتی زایل شود. یا به جای ایجاد رفاه عمومی، در خدمت افراد خاصی دربیاید. مردم باید خدمات شهری را با نگاه مشارکتی ببینند تا از آن بهره مند شوند. مبلمان شهری بیش از هر چیز در رابطه با افراد پیاده معنا می شود.

      اما شما می بینید که در محلات ما، پیاده روها با موانع مختلف پوشیده شده اند. به جز موانعی که معلولان، سالمندان وکودکان را آزار می دهد، موانع زیادی هم دیگر افراد جامعه را دچار می نماید. حالا در چنین شرایطی می بینیم که برای پیاده روها چراغ و نیمکت هم نصب می کنند! و وضعیت از آنچه بود، بدتر می شود و حتی پیاده روهای بیشتر شهرهای ایران، برای یک زن، کودک و یا سالمند مناسب نیستند و عابر باید مدام مسیر خود را عوض کند، بپرد و یا از روی مانع بگذرد!

     مبلمان شهری اگرچه در تمامی کلانشهرهای دنیا، به عنوان یک مولفه مهم و اثرگذار در شهرسازی شاخته می شود، اما در ادبیات مدیریتی کشور یک اصطلاح تازه وارد است. که گاهی به عنوان یک معیار لوکس و تزئینی از تصمیم گیری های عمرانی کنار گذاشته می شود. در تهران قدیم که ساخت و سازها توسط مردم انجام می شد، شما این مبلمان را قالب سکوی جلوی یک خانه می بینید که حکم استراحتگاه عابران پیاده را دارد. یا در قالب یک سقاخانه، که فضایی آرامش بخش و زیبا به محله دهد. حتی در میادین شهر هم استراحتگاه هایی تعبیه می شد که به عابران فرصت استراحت و لذت بردن از درختان، پرندگان و طبیعت را می داد.

       اما در حال حاضر چنین مولفه هایی وجود ندارد. چون زندگی ماشینی، ما را تحت تاثیر قرار داده که اولویت با رفت و آمد خودروهاست! و در این میان، افراد پیاده رو در نظر گرفته نمی شوند. یعنی پیاده روها و کوچه ها به نفع خودروها تغییر می کنند! در حالی که غالبا نیمی از مردم شهرها پیاده هستند یا با خودرو رفت و آمد نمی کنند. در حقیقت عابران پیاده در شهرهای ما همیشه در آخر صف هستند! شهرهای کلان، اصولا مردانه طراحی شده اند! و به لحاظ کالبدی، شهر خنثی است.  این زمختی و خشونت کالبدی را می توان با مولفه هایی مثل درخت، آب نما، فضای سبز و استراحتگاه های استاندارد جبران کرد.

 ادامه دارد...

 منابع:

( مهندس علیرضا قهاری - رئیس انجمن مفاخر معماری ایران)

(پروفسور سایمون بل - استاد دانشگاه ادینبورگ و پژوهشگر حوزه شهری)

(مهندس اردشیر سیروس - استاد دانشگاه و عضو انجمن مفاخر معماری ایران)  

(پوران محمدی - خبرنگار گروه جامعه روزنامه جام جم)

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:27 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

اقلام تكميلي ساختمان اداري سازمان تاكسيراني خريداري شده است .
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ؛ سازمان تاكسيراني با نظر سازمان عمران و با رعايت آئين نامه مالي و معاملاتي از طريق مناقصه عمومي اقدام به خريداري اقلام تكميلي ساختمان اداري سازمان شامل درب و پنجره ، پكيج ، سراميك و ...  تا سقف 2700 ميليون ريال نموده است .

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:25 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

بولتن فرهنگي ترافيك در اختيار رانندگان سازمان تاكسيراني قرار گرفته است .
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ؛ سازمان تاكسيراني با همكاري پليس راهور شهرستان اقدام به تهيه بولتن فرهنگي ترافيك نموده است .
لازم به ذكر است كه اين بولتن ها در اختيار رانندگان تاكسي قرار گرفته و در سطح شهر توزيع شده است .

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:23 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]

نرخ كرايه تاكسي هاي سطح شهر افزايش يافت .
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ؛ با توجه به افزايش هزينه خريد قطعات خودرو و به منظور تناسب در هزينه تاكسي براي رانندگان تاكسي با شرايط فعلي ، نرخ كرايه هاي تاكسي سطح شهر افزايش 25 درصدي براساس قيمت پايه سال 1391 داشته است .

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:21 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

مراسم روز كارگر و معرفي كارگران نمونه شهرداري اسلامشهر و سازمانهاي تابعه در تاريخ 14/2/92 از ساعت 16 الي 19 در سالن شهيد آويني شهرداري اسلامشهر برگزار شد .

به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ؛ مراسم با تلاوت چند از آيات قرآن كريم آغاز و پس از نواخته شدن سرود ملي جمهوري اسلامي ايران ؛ منطقي مديرعامل سازمان خدمات موتوري ، سيف رئيس شوراي اسلامي شهر و شهردار اسلامشهر به سخنراني پرداختند .

در ابتدا ؛ منطقي مديرعامل سازمان خدمات موتوري ضمن خيرمقدم به ميهمانان ؛ از زحمات بي شائبه كارگران شهرداري تقدير و تشكر نمود و در ادامه افزود : خدمات رفاهي كاركنان شهرداري بايد مطابق با شأن آنها باشد و اشاره نمودند از جمله اين خدمات مي تواند داشتن يك زائرسرا جهت استفاده كاركنان شهرداري باشد و در اين مراسم از شهردار محترم اسلامشهر درخواست نمودند كه خدمات رفاهي بهتر از گذشته جهت پرسنل اعمال شود .

در ادامه مراسم ؛ جواد سيف رئيس شوراي اسلامي شهر ؛ ضمن خوشامدگويي به شهردار اسلامشهر ، معاونين و مديران سازمانها و مدعوين حاضر در مراسم ، به تمامي زحمت كشان و بزرگواران شهرداري خسته نباشيد گفتند و اشاره داشتند : روزي حضرت رسول ( ص ) با يكي از صحابه دست دادند و ديدند بر دستان مرد پينه بسته شده است جريان را از وي پرسيدند مرد پاسخ داد : يا رسول الله ، من با طناب از چاه آب مي كشم ...... و اينگونه امرارمعاش مي كنم . پيامبر با شنيدن اين پاسخ از مرد بر دستان وي بوسه زد . در واقع حضرت رسول ( ص ) دستان كارگران را معادل دستان حضرت زهرا ( س ) دانستند و به دستان كارگر بوسه زدند .

احاديث زيادي در اين خصوص آمده است . حضرت امير ( ع ) مي فرمايند : بزرگترين تفريح كار است .

در ادامه سيف اشاره داشت : هر چند ما مديران نمي توانيم ذره اي از زحمات شما عزيزان را جبران كنيم ولي به پاس تقدير از زحمات شما عزيزان هديه اي ناقابل تهيه شده كه به رسم يادبود تقديم شما خواهد شد .

در همين مراسم شايسته است از شما بزرگواران به خاطر تلاش در مجموعه شهري تقدير و تشكر داشته باشم و تلاش بر اين است كه بتوانيم بخشي از مشكلات شما زحمت كشان را برطرف نماييم و اميد است بتوانيم كارگران خدمات شهر را به عنوان مشاغل سخت در نظر بگيريم و مزاياي مربوط به شغل آنها را براي اين عزيزان لحاظ نمائيم .

در ادامه برنامه ؛ مهندس علي ميرزايي شهردار اسلامشهر ، ضمن تبريك به مناسبت روز كارگر ، معلم و مادر و سالروز ميلاد حضرت امام خميني ( ره ) و خيرمقدم به مدعوين برنامه ، از زحمات كارگران خدوم شهرداري تقدير و تشكر نمود .

وي اشاره داشت : شهرداري به عنوان يك بازوي اجرايي براي مردم داراي فرصت و تهديد است . فرصت از اين نظر كه با خدمت نمودن به مردم در واقع رضايت مردم و خوشنودي آنها را ميسر ساخته است و تهديد از اين نظر كه اگر خدمت درستي ارائه نشود در واقع منشا نارضايتي مردم را فراهم آورده است .

فردي كه در شهرداري كار مي كند بايد فرصت را مغتنم شمرده و رضايت مردم از شهرداري و در نهايت رضايت مردم از نظام را فراهم آورد .

علي ميرزايي افزود : كار براي مردم داراي نتايجي است كه به چند مورد از آن اينگونه مي توان اشاره كرد كه : 1_خدمت به مردم و حل شدن مشكل يك نفر در واقع خوشحالي در دنيا و اگر داراي ضمير سالمي باشد علاوه بر شاد شدن ، رستگاري در آخرت برايش فراهم مي شود .

2_ كسب رزق حلال : زماني انسان مي تواند مطمئن شود حقوقش حلال است كه مردم از عملكرد وي راضي باشند . اگر كسب رزق حلال داشته باشيم در واقع نتيجه اش داشتن خانواده و فرزند سالم است .و اگر فردي در خروجي كارش رضايت مردم نباشد بايد در رزق و روزي حلالش شك كرد .

3_ جلب اعتماد مردم : كسي كه براي رضاي مردم كار كند در واقع اعتماد مردم را به خودش جلب مي كند و نتيجه جلب اعتماد مردم ، ثبات شغلي است . مثلاً وقتي مردم از عملكرد و توليد يك كارخانه راضي باشند موجب مي شود كارخانه به توليد ادامه دهد ولي اگر از توليد و عملكرد كارخانه راضي نباشند نتيجه اش فروش نرفتن توليدات كارخانه و شكست خوردن كارخانه در كار مي شود .

بنابراين رضايت مردم موجب جلب اعتمادشان و جلب اعتماد موجب ثبات شغلي است .

علي ميرزايي ؛ آباداني شهر را از موارد بعدي دانست و اشاره داشت : اگر شهرداري درست كار كند و به سمت و سوي رضايت مردم پيش رود قطعاً شهر آبادي را خواهد داشت و درواقع آباداني شهر موجب تسهيل در امور زندگي مردم است .

وي ادامه داد : اگر اصلاح هندسي معابر را در برنامه كاري داشته باشيم درواقع مردم با سهولت بهتري در حركت هستند و از ديگر نتايج آباداني شهر كاهش حوادث و بلايا ناشي مي شود .

وي جذب سرمايه گذار را از ديگر نتايج آباداني شهر دانست و اشاره داشت : درصورت دعوت از سرمايه گذار بايد شهري آباد داشته باشيم تا سرمايه گذار بتواند در شهر ما سرمايه گذاري كنند .

علي ميرزايي در پايان افزود : مردم در دو حالت از شهرداري بيزار مي شوند : 1_ به شهرداري مراجعه كنند و مورد توجه واقع نشوند .2_ زماني كه هر چه در مورد مشكلاتشان بگويند كسي به مشكلات آنها گوش ندهد .

در لابه لاي مراسم با اجراي موسيقي و مسابقه سعي شد تا برنامه اي مفرح و شاد براي زحمت كشان شهرداري انجام شود .

در پايان مراسم از كارگران نمونه شهرداري با اهداي جوايز تقدير و تشكر بعمل آمد .

اسامي كارگران نمونه شهرداري در سال 92 به شرح ذيل مي باشد :

غلامرضا افروغ ، ضرغام رهبري ، علي دويستي ، صالح مرادي ، سرخان صابري ، قاسم رضايي ، اسماعيل عليش زاده ، كامران اكبرنيا ، عربعلي عبدي ، ناصر صادقي ، بهروز شيري ، يدا... كچي لو ، يوسف محمدي ، محمود شيخ الاسلام ، اله يار عبدلي ، جعفر استاديان ، مرتضي جوادي ، محمد عبدي ، تيمور نظام دوست ، محرم علي محمودپور ، تيمور عليزاده ، احمدرضا دوستي و سيامك آقازاده .

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:20 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

مراسم بزرگداشت هفتمين روز ارتحال عالم وارسته و مجاهد حجت الاسلام و المسلمين حسين صفري تبار امام جمعه موقت اسلامشهر برگزار شد.

اين مراسم پنج شنبه 12 ارديبهشت ماه جاري همزمان با روز گراميداشت مقام معلم با حضورامت شهيد پرور اسلامشهر، مسئولين، روحانيت معظم، خانواده هاي معظم شاهد و ايثارگر، قاريان، حافظان قرآن و مربيان دارالقرآن در محل امامزاده عقيل (ع) اسلامشهر در جوار قبر آن عالم  وارسته و مهذب با شکوه هرچه تمامتر برگزار شد.   

حجت الاسلام ابوترابي در پايان اين مراسم پس از بيان ويژگي هاي مومنان با استناد به آيات قرآن دقايقي به سخنراني پيرامون شخصيت عالم مجاهد و روحاني وارسته حجت الاسلام والمسلمين صفري تبار پرداخت و گفت: عالم مجاهد، روحاني پرهيزگار، متعهد و دلسوزحضرت حجت الاسلام والمسلمين حسين صفري تبار اگر در حال تحصيل بود يک روحاني وارسته و شايسته بود، اگر به عنوان رزمنده در جبهه هاي نبرد حضور يافت يک مبارز انقلابي جوياي مقام عالي شهادت ، ايثار و جانبازي در راه خداي متعال بود و اگر به عنوان مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در ستاد مشترک سپاه حضور داشت يک روحاني وارسته و يک مجاهد بي ادعا بود و اگر در جايگاه امام جمعه در شهرستان اسلامشهر انجام وظيفه نمود يک امام جمعه موقت وارسته و مهذب بود. او در عرصه هاي سياسي و اجتماعي فعال وشمع محفل جوانان متدين مبارز انقلابي در شهرستان اسلامشهر بود.

 

وي در ادامه افزود: من از اين روحاني وارسته جز دينمداري، ايمان، عشق و ارادت به ساحت والاي ولايت وامامت و ارادت به مقام معظم رهبري و همه دلباختگان به ساحت اسلام و انقلاب نديدم. وي با کمال تواضع وفروتني در حالي که بدن مجروح و ضعيف او از مدال پر افتخار جانبازي رنج مي برد و در بيمارستان بستري بود دغدغه مسائل سياسي و اجتماعي داشت و نسبت به مسائل مردم شريف و متدين اسلامشهر به طور جد پيگيري مي کرد.

 

نائب رئيس مجلس در پايان بيانات خود ضمن تسليت مجدد به بازماندگان آن مرحوم گفت: ثمره مجاهدت، ساده زيستي، ،وارستگي ، پاک دستي، سلامت نفس را اولاً در خانواده او مي بينيم. ثمره دستاورد ارزشمند اين روحيه لبريز از ايمان واخلاق وايثار همسري شايسته، صالح و فداکار است که در خانه پر مهر ومحبت و آراسته به معنويت او فرزندان صالحي   تربيت شده اند.

 

قرائت قرآن توسط قاريان ممتاز کشوري همچون «مهدي سعادت»، « حميد رحيمي» و مرثيه سرايي مداحان اهلبيت عصمت وطهارت(ع)  وقرائت پيام تسليت مراجع عظام ، علماء، مسئولين کشوري ولشکري از جمله برنامه هاي اين مراسم بود.
 
لازم به ذکر است، مربيان دارالقرآن شهرداري اسلامشهر همزمان با روز گراميداشت مقام معلم با حضور در مزار آن معلم اخلاق و مدرس تفسير قرآن و نهج البلاغه ياد و خاطره آن استاد سفر کرده را گرامي داشتند.

[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:18 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

دارالقرآن شهرداري اسلامشهر به مناسبت گراميداشت مقام معلم و يادبود مفسر قرآن و نهج البلاغه حجت الاسلام و المسلمين «حسين صفري تبار» براي نهمين سال متوالي اقدام به برگزاري مراسم تجليل از مربيان دارالقرآن مي نمايد.

اين مراسم ، يک شنبه 15 ارديبهشت ماه سال جاري، ساعت 11 الي 12 و 30دقيقه  با حضور امام جمعه شهرستان اسلامشهر ومسئولين دارالقرآن در محل سالن همايش دارالقرآن شهرداري اسلامشهر برگزار مي گردد.

مراسم تجليل از مربيان همراه با کلاس تفسير قرآن با هدف يادبود از مقام بلند مفسرقرآن و نهج البلاغه حجت الاسلام و المسلمين «حسين صفري تبار» برگزار مي شود.

برنامه هاي اين مراسم عبارتند از: تلاوت قرآن، سخنراني حجت الاسلام و المسلمين محمد نوروزي و مداحي ذاکر اهل بيت جواد سيف برگزار مي شود. 

لازم به ذکر است، درپايان اين مراسم از 50 تن مربيان دارالقرآن با اهداء» لوح تقدير» به رسم ياد بود تقدير خواهد شد.
[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:16 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
 

دارالقرآن شهرداري اسلامشهر در دانشگاه پيام نور اسلامشهر کلاس حفظ برگزار کرد.

فاطمه مولائي مسئول نهضت حفظ بانوان در گفتگو با خبر نگار ايکنا گفت: بنابه درخواست بسيج دانشجويي پايگاه امام علي (ع) دانشگاه پيام نور اسلامشهر دراين دانشگاه کلاس حفظ برگزار مي شود.

 
وي با اعلام اين خبر گفت: اين کلاس هاي آموزشي از شنبه 7 ارديبهشت ماه سال جاري برگزار شد و تا حفظ کل قرآن کريم ادامه خواهد داشت.
 

اين دوره آموزشي با مربيگري شايسته سادات شمس وبا شرکت 27 نفر از دانشجويان دانشگاه پيام نور اسلامشهرآغاز شده است.

اين دوره آموزشي با حضور دانشجويان هفته اي يک جلسه، به مدت 2 ساعت برگزار خواهد شد.  

 لازم به ذکر است، دانشجوياني که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند مي توانند جهت شرکت در اين کلاس ها به پايگاه بسيج امام علي(ع) دانشگاه پيام نور مراجعه نمايند.
[ چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ] [ 13:15 ] [ روابط عمومي شهرداري اسلامشهر ]
<< مطالب جدیدتر ........ مطالب قدیمی‌تر >>


درباره وبلاگ

مطالب وبلاگ به منظور اطلاع رساني و ارتباط با شهروندان محترم می باشد.
ما را با نقطه نظرات،انتقادات،طرح ها و پيشنهادات خود همراهی نمائید.
تلفن تماس: 56351200-021
موضوعات وب